Własny schemat kolorów do Visual Studio

Stało się! Stworzyłem swój własny schemat kolorów do Visual Studio. Niby nic takiego… a jadenak! Do tej pory korzystałem ze stylu Son of obsidian i najbardziej wkurzało mnie to, że zaznaczenie linii było prawie niewidoczne. I chyba to zdecydowało. Schemat stworzyłem przy użyciu StudioStyles (polecam).Przyznaję się bez bicia, że więcej niż inspirowałem się schematem SOO. Co zmieniłem? Po pierwsze to nieszczęsne zaznaczanie linii nie ma teraz tła ciemnoszarego, a szaroniebieskie. Dzięki temu dokładnie widać co zaznaczyliśmy. Ile ja kurew rzuciłem w stronę monitora jak zaznaczyłem coś za dużo albo za mało. Koniec z tym, wszystko widać.

Zastosowałem też o ton żywsze kolory, a pomarańczowy zamieniłem z zielonym miejscami 🙂 Ktoś powie, że jest pstrokato – nie będę się kłócił, dla mnie jest wyraźniej i ostrzej, lepiej elementy rzucają się w oczy. Ostatnią rzeczą jest żółte tło za znacznikami RAZORa. Od razu wiem, gdzie mam pętle czy jakiegoś ifa (o zgrozo) w widoku.

Dla chętnych podaję linka: https://studiostyl.es/schemes/son-of-obsidian-on-coke

Nie sugerujcie się nazwą, ale dajcie znać jak wam się podoba 🙂

A Wy z jakich kolorów korzystacie? Raczej ciemne czy jasne, bardziej stonowane czy może żywsze i ostrzejsze?

Czekam na komentarze i do zobaczenia następnym razem!

 

6 comments

  1. Pingback: dotnetomaniak.pl
    1. Też korzystałem ze standardowego schematu przez dłuższy okres, ale po jakimś czasie wydał mi się jakiś taki… nieatrakcyjny. Później przez jakieś dwa miesiące miałem Soo ale jak nie widziałem co zaznaczam to myślałem, że mnie coś strzeli. A na własnym, kiedy wszystko mam tak jak chcę to jednak zupełnie przyjemniej się programuje. No i może ktoś pobierze i też będzie zadowolony 🙂

      Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s